Depilacja woskiem Lycon

Depilacja Lycon

Wosk Lycon to wyjątkowy system najdelikatniejszej depilacji, stworzony przez kobietę dla kobiet.

Poznaj nasze sprawdzone metody depilacji woskiem Lycon. To bezpieczne i trwałe sposoby na pozbycie się niechcianego owłosienia.

Depilacja woskiem Lycon wykonywana jest metodą paskową lub bezpaskową. Metoda paskowa (strip wax) polega na nałożeniu rozgrzanego wosku, a następnie przyłożeniu do niego materiałowego paska i szybkim zerwaniu go ze skóry. To sposób dedykowany do dużych partii ciała. Metoda bezpaskowa (hot wax) jest delikatniejsza, dlatego stosowana bywa przy wrażliwych partiach ciała (depilacja brazylijska, boyzilian, twarz, wąsik etc.). Należy odczekać, aż wosk zastygnie po czym zerwać go. Ten typ wosku klei się do włosów, a nie do skóry, dzięki czemu zabieg jest bardziej komfortowy.

Wiele osób zastanawia się, czy zabieg jest bolesny. Wrażenia odczuwane podczas usuwania niechcianego owłosienia zależą od indywidualnego progu wrażliwości bólowej oraz od dnia cyklu menstruacyjnego. Doświadczona kosmetyczka przeprowadza go sprawnie i szybko, ograniczając dyskomfort do minimum. Ponadto, każdy kolejny zabieg osłabia odrastające włoski, przez co sama depilacja staje się zdecydowanie mniej bolesna. Warto poświęcić chwilę potencjalnej niewygody dla skóry gładkiej przez wiele tygodni.

Wosk Lycon produkowany przez Firmę Lycon od 1978 roku w Australii od kiedy to został opracowany przez Lydię Jordane.

Innowacyjna, opatentowana i zastrzeżona formuła wosku pozwala na precyzyjną i komfortową depilację nawet najdelikatniejszej skóry . Dodatkowo tylko wosk Lycon hot wax osuwa nawet bardzo krótkie 2-3 milimetrowe włoski. Jest więc idealnym rozwiązaniem wszystkich ceniących komfort zawsze gładkiej skóry. Jak by tego było mało, woski Lycon uwodzą nie tylko skutecznością, kremową konsystencją ale i wspaniałym aromatem. Między innymi dlatego, depilacja woskiem Lycon jest uwielbiana przez światowej sławy gwiazdy takie jak Victoria Beckham, Sienna Miller czy Emily Blunt.

Luksusowa depilacja woskiem Lycon hot wax to najlepsza recepta na piękną i gładką skórę! Bez bólu, bez podrażnień, bez niechcianych włosów!

Jak wygląda zabieg depilacji woskiem Lycon?

Klientka/klient jest zapraszany przez kosmetologa do gabinetu, w którym będzie wykonywany zabieg.
W przypadku depilacji brazylijskiej lub boyzilian otrzymuje specjalną jednorazową bieliznę.
Następnie jest proszona/proszony o ułożenie się na fotelu kosmetycznym (zdezynfekowanym i pokrytym jednorazowym prześcieradłem).
Obszar skóry, który ma zostać poddany depilacji jest starannie przemywany specjalnym preparatem o działaniu aseptycznym.
W przypadku depilacji woskiem bezpaskowym, skóra poddawana depilacji jest pokrywana specjalnym olejkiem. Następnie aplikowany jest wosk, który zostaje wprawnym ruchem usunięty przez kosmetologa wraz z zbędnymi włoskami. Podczas całego zabiegu kosmetolog pracuje w jednorazowych rękawiczkach, a kolejne porcje wosku są nakładane zawsze jednorazową szpatułką wg. zasady „one-dip-one”.
Po zakończonej depilacji nakładany jest specjalny balsam łagodzący.

Przygotowanie do depilacji.

Aby depilacja była skuteczna włoski muszą mieć minimalną długość 2-3 mm (wosk bezpaskowy) lub 5 mm (wosk paskowy). Zaleca się wykonanie peelingu (np. cukrowego) 3 dni przed planowanym zabiegiem. Należy zrezygnować z intensywnego opalania oraz stosowania drażniących kosmetyków, kilka dni przed planowaną wizytą.

Pielęgnacja po depilacji.

Prowadzimy sprzedaż ekskluzywnych kosmetyków Lycon SPA. Mogą się Państwo u nas zaopatrzyć w zmysłowe, aromatyczne peelingi oraz balsamy do ciała, tak by móc codziennie rozpieszczać swoje ciało w zaciszu własnej łazienki. A po depilacji szczególnie polecamy Ingrown-X-it Solution -preparat w sprayu zapobiegający wrastaniu włosków oraz łagodzący skórę po depilacji.

Umów się na wizytę