Blog

Jak wygląda manicure tytanowy?

Manicure tytanowy w salonie kosmetycznym Ogród Urody w Bielsko Biała to zabieg, który podbija serca fanek manicure na całym świecie!
Choć nazwa „tytanowy” brzmi jakoś tak dziwnie technicznie i ciężko, to jest to niezwykle przyjemny i efektywny zabieg!
Jak robi się manicure tytanowy w naszym salonie, krok po kroku?
Na początku wizyty, stylistka paznokci zdezynfekuj twoje dłonie i przeprowadzi z Tobą wywiad kosmetyczny. Jest to niezwykle ważne ponieważ pozwala wykluczyć nam przeciwwskazania do zabiegu takie jak np. choroby grzybicze płytki paznokciowej. Ważna jest też ogólna ocena stanu paznokci, wykluczenie onycholizy czy stanów zapalnych wałów okołopaznokciowych. Na tym etapie, stylistka ustali również z Tobą jaki kształt i długość mają mieć gotowe paznokcie.
Następnie gdy Ty będziesz podziwiać wzorniki pełne najmodniejszych kolorów to stylistka zajmie się opiłowaniem wolnego brzegu paznokcia, wg wcześniejszych ustaleń oraz usunięciem skórek (po przez ich odsunięcie lub wycięcie). Aby zapewnić Ci pełen komfort i bezpieczeństwo w trakcie manicure w salonie Ogród Urody, korzystamy wyłącznie z jednorazowych pilników, polerek czy bloczków a narzędzia wielorazowe takie jak np cążki, frezy czy dłutka są poddawane procesowi sterylizacji.
Gdy płytka paznokciowa będzie już odpowiednio przygotowana, a kolor „tytanków” już wybrany to rozpocznie się właściwa faza zabiegu. Na paznokcie zostanie nałożony preparat bazowy a następnie Twoje paznokcie czeka „kąpiel” w prześlicznym i niezwykle miłym i delikatnym pudrze tytanowym. To właśnie przez takie, kilkukrotne zanurzanie, paznokci w tytanowym pyłku, otrzymujemy manicure tytanowy. Po aplikacji aktywatora, czeka paznokcie jeszcze tylko drobna obróbka w postaci piłowania i usuwania resztek niezwiązanego pyłku a potem nabłyszczacz i mamy piękny finał w postaci niezwykle twardych, pięknych paznokci tytanowych!
Zerknij na nasz Fanpage i zobacz jakie piękne stylizacje powstają w gabinecie kosmetycznym Ogród Urody w Bielsku.

Jak wygląda depilacja laserowa?

Wielu osobom lasery kojarzą się z kosmicznymi technologiami czy sagą Gwiezdne Wojny. Jednak od wielu lat, lasery mają zastosowanie w kosmetologii.
Jednym z takich zastosowań jest zabieg polegający na usuwaniu zbędnego owłosienia przy pomocy wiązki światła o określonej mocy i długości, zwany potocznie depilacją laserową.
Jak wygląda depilacja laserowa w salonie kosmetycznym Ogród Urody w Bielsku Biała?
Twoja wizyta rozpocznie się od przeprowadzania z Tobą szczegółowego wywiadu kosmetycznego w celu wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu oraz ustaleniu najbardziej optymalnych parametrów zabiegu (takich jak moc pojedynczego impulsu wyrażona w J/cm2, długość trwania pojedynczego impulsu czy postęp mniejszy nimi). Poza zadaniem Ci szeregu pytań, kosmetolog obejrzy dokładnie obszar skóry, który ma być poddany depilacji laserowej. Sprawdzi czy nie ma na niej żadnych oznak zmian chorobowych, uszkodzeń ciągłości naskórka oraz zabezpieczy wszelkie blizny czy znamiona. W trakcie wywiadu, kosmetolog odpowie Ci na wszelkie Twoje pytania dotyczące depilacji laserem oraz wyjaśni ci działanie lasera.
Następnie po pozytywnej weryfikacji dotyczącej Twojej skory, zaprogramuje odpowiednie ustawienia na naszym laserze diodowym 808 nm firmy Medica. W czasie gdy laser będzie sie chłodzić, zostanie przygotowana Twoja skóra. Obsza, na którym ma być wykonana depilacja laserowa, musi zostać 24 godziny wcześniej ogolony. Następnie kosmetolog dezynfekuje wybrany obszar i nakłada na niego kilku milimetrową warstwę specjalnego żelu chłodząco-przewodzącego. Tak przygotowana skóra zostaje naświetlana laserem diodowym, wg wcześniej dobranych parametrów. Po wykonaniu serii impulsów. Zostaje usunięty, wcześniej nałożony żel a skóra starannie wytarta. Nie martw się, zwykle nie jest ona po zabiegu w żaden sposób zaczerwieniona ani obolała. Na koniec kosmetolog pouczy Cię jeszcze odnośnie pielęgnacji domowej oraz umówi cię na kolejną sesje.